A fűtési szezon végére könnyen azzal szembesülhetünk, hogy az energiafelhasználásunk jelentősen megnövekedett, ami a költségeken is megmutatkozhat. Ha nem szeretnénk mélyen a zsebünkbe nyúlni, akkor érdemes tudatosan csökkenteni a fogyasztást, anélkül, hogy a komfortérzetből engedni kellene.
Hősugárzó használata sokat segíthet, ha hűvösebbek az esték és nappalok, azonban nem érné meg bekapcsolni a központi fűtési rendszert. A készülék ideális kiegészítő fűtésnek. Ha szükséges, akkor célszerű a meglévő fűtést valamilyen energiatakarékosra váltani, ami a költségek csökkenéséhez vezethet. Ugyanakkor azt is fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy hiába a legmodernebb fűtési alternatíva, ha a hőszigetelés nincs rendben, akkor gyakorlatilag a külső környezetet, az utcát és az udvart fűtjük. Nem csupán a falak, a födém és a tető szigetelésére kell gondolni, mivel az ablakok és az ajtó esetében lehet a legtöbb hőt veszíteni, így ezek hőszigetelése is elengedhetetlen.
A legtöbb otthonban nincs használatban egyszerre minden helyiség. Ennek ellenére sok háztartásban az egész lakás fel van fűtve. Egy programozható termosztát segítségével csak azokban a helyiségekben és akkor fűtünk, ahol arra valóban nagy szükség van. A legtöbb háztartásban a tapasztalatok szerint sokkal magasabb a hőmérséklet, mint az indokolt lenne. A nappali ideális hőmérséklete 20-22°C, míg a hálószobában akár 18-19°C is elegendő lehet az alváshoz. Célszerű felöltözni, így a hőérzetünkben nem tapasztalunk kellemetlenséget és a költségeink is csökkenthetők. A sokat fogyasztó készülékek energiahatékony alternatívára való lecserélése szintén kiváló megoldás, hogy tél végére több maradjon a zsebünkben. A fenti hasznos tippek segítségével hatékonyan csökkenthetjük a kiadásainkat.