Mindenkinek jusson egy példány, avagy így vásároljunk fénymásoló papírt!

Sok iskolában kérik a szülők segítségét a fénymásoló papír beszerzésben. A többség, még akár azok is, akik rendszeresen nyomtatnak, lekapják az írószerbolt polcáról az első jónak tűnő darabot és már vonulnak is a pénztárhoz. Holott a legtöbbször érdemes alaposan meggondolni, hogy milyen típusú papír kerül a nyomtatóba.

Fénymásoló papír kiváló szolgálatot tehet, ha nagy számban szeretnénk nyomtatni. Ha pusztán az információ közlés a feladatunk és nem valamilyen különleges alkalom kapcsán szeretnénk nyomtatni, akkor az egyszerű fénymásoló papír kiváló szolgálatot tehet. Ez esetben nem is érdemes valamilyen drága papírba invesztálni, hiszen a papír valószínűleg így is, úgy is a kukában végzi idővel. Ezek a termékek általában nagyobb mennyiségben érhetők el, jellemzően 50-100 darabos vagy még ennél is nagyobb verzióban. A tipikus fénymásoló papír A4-es méretben kapható. Súlya 80 gramm/négyzetméter és 92-es fényességgel rendelkezik. Általában ez a legolcsóbb alternatíva, így sokan ezt választják. Legtöbbször ez megfelelő a célnak, azonban, ha a professzionális megjelenés is számít, akkor érdemes újra átgondolni a választást.

Ha számít a minőség, akkor javasolt kifejezetten a nyomtatási technológia figyelembe vételével fénymásoló papírt választani. Természetesen ezek a termékek a hagyományos típushoz képest drágábbak, ezzel nem árt tisztában lenni. A tintasugaras készülékekbe való darabok kerámiás vagy agyagos bevonattal rendelkeznek, hogy a tinta jobban fel tudjon szívódni. A lézernyomtatóba passzoló minőségi papírok pedig képesek ellenállni a magasabb hőmérsékletnek, mely a nyomtatás során keletkezik, így sokkal élesebb és tartósabb nyomat jöhet létre. Érdemes átgondolni, hogy mi a cél és annak megfelelően dönteni a fénymásoló papír kapcsán.